A TEREMTŐ MUNKATÁRSAI – A TEREMTETT EMBER ÉLETHIVATÁSA

 

rublev-troitsa2024. szeptember 12-15.

Kísérő: Hess István SJ

Szeptembernek van egy bizonyos természetes, mondhatni szimbolikus kapcsolódása a teremtéshez. A betakarítás mellett a vetés ideje is. Isten a semmiből létre-hozott anyagot formálja, előhívja a benne levő lehetőséget, mely méltó otthona a képmásának. Szent Ágoston beszél az ész-csírákról (logosz szpermatikosz), amelyeket Isten belehelyezett a teremtésbe. A már- és a még nem állapota ez, a vajúdásé, ahogy Szent Pál említi:

„A teremtett világ ugyanis a hiábavalóságnak vettetett alá, nem önszántából, ha-nem az által, aki alávetette, mégpedig azzal a reménységgel, hogy a teremtett világ maga is meg fog szabadulni a romlandóság szolgaságából Isten gyermekeinek dicsőséges szabadságára. Hiszen tudjuk, hogy az egész teremtett világ együtt sóhajtozik és együtt vajúdik mind ez ideig. De nem csak ez a világ, ha-nem még azok is, akik a Lélek első zsengéjét kapták, mi magunk is sóhajtozunk magunkban, várva a fiúságra, testünk megváltására.” (Róm 8, 20-23)

 

Óhatatlan a kérdés: Mit jelent a Teremtésvédelem? Helyes e ezt így mondanunk, hiszen nem védelemről van szó – kissé beképzelt módon, kiemelve magunkat a valóságból, sokkal inkább alázatos, az az a valóságot tisztelő együttműködésről. Együttműködésről az Alkotó és alkotott között.

Erre irányul lelkigyakorlatunk; szemlélve az alkotást, megértsük, hogyan jön létre, ami értelmes, jó és tiszta: személy, a család, az emberi kapcsolat, szabadság, a maradandó, az értelmes lét, és bekapcsolódjunk mi is a Teremtésbe Isten akarat szerint, nem védelmezőként, hanem munkatársként, ahogyan azt Krisztus tanítja, az Új teremtés Krisztusa, a Megváltó. Felismerjük, hogy ami a Teremtő művével ellentétes az igazi veszély, mely leront és pusztulássá válik, azaz bűn. Nagy Szent Vazul fogalmaz így: A bűn az, amikor az Istentől kapott erőt nem Isten akarata (a teremtés rendje) szerint használjuk.

Csendes lelkigyakorlat – azaz időnk nagy része csendben, egyéni, de segített elmélyülésben zajlik.  Napi 3 közösen hallgatott bevezető, az elmélkedő ima alapjainak a tanulása, szentségimádás, beszélgetés a lelkivezetővel, visszatekintések, gyónási lehetőség Magyarország egyik legszebb völgyében.

A lelkigyakorlatot 4 fő jelentkezésétől tartjuk meg. E létszám alatt, egyénileg vezetett lelkigyakorlatra hívjuk a jelentkezőket.

Időpont: 2024. szeptember 12. (csütörtök, vacsorától) – szeptember 15. (vasárnap, ebédig).

Korhatár: nincs

A teljes lelkigyakorlat támogatott ára diákoknak: 29.000 Ft/fő

A teljes lelkigyakorlat támogatott ára: 35.000 Ft/fő

A teljes lelkigyakorlat valós költsége: 53.000 Ft/fő

A lelkigyakorlatra jelentkezők maguk dönthetik el lehetőségeikhez mérten, hogy mekkora részvételi költséget fizetnek meg a támogatott és a valós ár között.

Jelentkezés a kitöltött Regisztrációs-lap megküldésével.

Amennyiben a link megnyitása sikertelen, az alábbi keresési címen találja a regisztrációs lap dokumentumát. Ezt másolja böngésző keresőjébe:
http://eletrendezeshaza.hu/wp-content/uploads/2017/08/Regisztr%C3%A1ci%C3%B3s-lap.doc

További információ: 06-30-338-5784, eletrendezes@jezsuita.hu